Nie masz partnera lub partnerki a chcesz nauczyć się tańczyć? Nic nie stoi na przeszkodzie. Przyjdź sam i poznaj partnera na zajęciach. Nauczymy Cię podstawowych kroków tańca towarzyskiego. Poznasz takie style jak: walc angielski, ale wiedeński, tango, chacha, rock’n’roll , salsa, samba disco. Nie zwlekaj dłużej i zapisz się na zajęcia.

Obudź w sobie Tancerza – Program autorski Joanny Grudzień

Od wielu lat uczę i zaszczepiam miłość do tańca młodym jak i dorosłym kursantom. Każdy z moich podopiecznych, to osobna indywidualna historia. Zawsze ucząc poznaje Was bliżej, interesuje mnie, czemu chcieliście zacząć tańczyć, czy lepiej czujecie się tańcząc w swoich czterech ścianach, a może marzy Wam się występ na dużej scenie. Wiem, z jakimi problemami się borykacie, ponieważ od ponad 20 lat przez wiele tych problemów przeszłam sama, a od przeszło 15 lat słucham i staram się rozwiązywać Wasze. Robię to, ponieważ uważam, że dobry trener to również człowiek, który jest psychologiem, pedagogiem, przyjacielem, a jednocześnie Twoim katem, który nie pozwala ci się przestać rozwijać. Zgadzam się w pełni z poniższym cytatem: Trener jest kimś, kto mówi ci to czego nie chcesz słyszeć, który widzi to, czego nie chcesz widzieć, po to, żebyś był kimś, kim zawsze chciałeś być.” – Tom Landry.

Dla mnie największą radością i wewnętrzną satysfakcją jest, kiedy to Wy, moi kursanci, robicie postępy i się spełniacie. Podziwiam, kiedy pokonujecie własne bariery i słabości, bo nie ma nic piękniejszego niż spełnianie własnych marzeń.

Często rozmawiając z Wami słyszę:

piękny ten sport, ale nie mam, z kim zacząć, bo mój mąż dużo pracuje…..“,

Ja się nie nadaję, mam drewniane nogi”,

nie słyszę rytmu”,

na imprezie stoję pod ścianą“,

jestem singlem, a przecież to taniec w parach“, 

wstydzę się, bo nie umiem tańczyć”.

To tylko pojedyncze przytoczone historie. I właśnie, dlatego postanowiłam, że stworzę autorski program, który uwzględni to wszystko, co od Was słyszę od wielu lat, rozwiąże Wasze problemy i zmobilizuje do tego, aby zacząć lub kontynuować przygodę z tańcem.

Korzyści:

 • forma spędzenia miło czasu
 • praca nad własny ciałem
 • schudnięcie
 • poprawa pamięci
 • poprawa koncentracji
 • oderwanie od rzeczywistości
 • odstresowanie
 • nabranie dystansu
 • ogromna dawka śmiechu i pozytywnej energii
 • poprawa postawy
 • zgrabne poruszanie
 • nauka poczucia rytmu 

Korzyści, które płyną z mojego programu nauczania, mogłabym tak wymieniać bez końca Taniec jest czystą formą wyrażania siebie, własnych emocji.

Program jest dedykowany dla osób, które:

 • chcą pozbyć się wstydu wyjścia na parkiet
 • chciałyby zacząć taniec towarzyski i nie mają partnera
 • od początku chcą poprawnie uczyć się poszczególnych figur i kroków – technika
 • przywiązują uwagę do atmosfery na zajęciach
 • lubią dobrze się bawić
 • chcą spełnić w końcu swoje marzenia
 • chcą poznać dziesięć tańców (standardowe i latynoamerykańskie)
 • są ambitne i otwarte na nowe wyzwania
 • chcą poznać nowych, ciekawych ludzi
 • łączy wspólna pasja
 • chcą zgubić zbędne kilogramy

PROGRAM:

Zaczynamy, biorąc na warsztat podstawowe kroki, najważniejsze aspekty oraz to, co uważam, że dany taniec potrzebuje, aby oddać jego charakter. Ponadto, na niektóre zajęcia zaproszę do pomocy partnera, żebyście mogli zobaczyć jak pewne rzeczy wyglądają w parze. Docelowo, każdy na sali pracuje sam i nad sobą, jednak przygotujcie się, że często będą ćwiczenia, które będziecie wykonywać w parach, oczywiście jak już się poznacie i będziecie czuli komfortowo. Moim celem jest rozkochać Was w tańcu towarzyskim. Na pierwsze spotkanie przyjdźcie ubrani luźno, w wygodnym (nietanecznym) obuwiu.

Pamiętajcie, każdy miesiąc, to nowa bajka, nowa historia poszczególnego tańca. Jaki taniec będzie tym pierwszym, od którego zacznę, pozostawię dla Was, jako małą niespodziankę. Nie mogę już doczekać się spotkania z Wami, wspólnej pracy, nowych przyjaźni i tej energii, którą chce Was zarażać każdego tygodnia.

Nie ma wymówek! W końcu przyszedł czas, abyście poznali magię tańca i radość jaką można czerpać z uprawiania tego sportu a raczej sztuki.

Program możesz realizować na dwa sposoby:

 • Zajęcia grupowe, na których poznasz ludzi takich jak Ty. Wspólna pasja, pozytywna energia, dużo śmiechu powoduje, że rodzą się na zajęciach niesamowite przyjaźnie. Ponad to na zajęciach grupowych możesz spróbować nowych kroków lub ćwiczeń w parze.
 • Zajęcia indywidualne, na których cała uwaga skupiona jest tylko na Tobie. I w tym systemie nie ma, co ukrywać postęp zrobisz zdecydowanie najszybciej. Lekcje indywidualne polecam osobom, które chcą więcej, intensywniej i jeszcze dokładniej poznać wszystkie tajniki Tańca Towarzyskiego. Na lekcji tańczę tylko z Tobą i cała moja uwaga skoncentrowana jest na pomocy Tobie, abyś poczuł/a płynność, rytmiczność, ale przede wszystkim radość i piękno, jakie płynie z tańca.

Jaki jest przedział wiekowy na zajęciach?

Pamiętaj, że taniec nie ma granicy wieku i są to jedne z nielicznych zajęć na terenie Polski, w których doskonale odnajdują się ludzie młodzi, dojrzali jak i seniorzy. Tak dobrze czytasz i uwierz mi nie jeden senior zaskoczył forma młodzież i odwrotnie, nie jeden młody początkujący kursant dodał siły i energii seniorowi. Taniec łączy pokolenia i chciałabym Wam to udowodnić. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z poprzednich edycji Obudź w sobie Tancerza!

Konieczne wcześniejsze zapisy.

Taniec Towarzyski dla Singli

Nie masz partnera lub partnerki a chcesz nauczyć się tańczyć? Nic nie stoi na przeszkodzie. Przyjdź sam i poznaj partnera na zajęciach. Nauczymy Cię podstawowych kroków z tańca towarzyskiego i użytkowego: disco samba, salsa, walc angielski, walc wiedeński, cha cha cha czy rumba. Pomożemy Ci przełamać wstyd przed wyjściem na parkiet. Po kilku zajęciach Panowie poczują się pewniej w prowadzeniu partnerki, a Panie nabiorą płynnych, zgrabnych ruchów. Poznasz nowych, ciekawych ludzi, z którymi będziesz mógł dzielić wspólną pasję. Na zajęciach jest częsta rotacja w parach, co pozwala potrenować i poczuć swobodę tańcząc z każdym z partnerów. Dawka pozytywnej energii, dużo śmiechu i dobra zabawa, to główne zalety tych zajęć. Przyjdź, spróbuj i już nigdy nie wahaj się czy wyjść na parkiet na imprezie.