Taniec towarzyski – dorośli

I stopień: początkujący – przeznaczony dla par, które pierwszy raz będą próbowały swoich sił na parkiecie. Wprowadzimy Was w kolorowy świat tańca towarzyskiego. Na kursie poznamy podstawowe rytmy i kroki tańców towarzyskich użytkowych: cha-cha-cha, disco samby, salsy, walca angielskiego, tango argentino, rock’n’rolla.

Poziom początkujący trwa 1 semestr, czyli 5 miesięcy. Po zakończeniu I semestru wszyscy uczestnicy uzyskują certyfikaty oraz mogą kontynuować naukę na wyższym poziomie. Kolejny semestr to już poziom podstawowy, na którym doskonalimy poznane choreografie i poznajemy nowe podstawowe kroki walca wiedeńskiego, rumby, quickstepa. I stopień kończymy po upływie 1,5 roku.

II stopień: średniozaawansowany – przeznaczony dla par, które ukończyły I stopień lub tańczyły min. 1,5 roku. Na zajęciach poznajemy nowe kroki, układamy nowe choreografie oraz doskonalimy technikę kroków podstawowych. Łączny czas kursu to 2 lata.

III stopień: zaawansowany  – przeznaczony dla par, które ukończyły I i II stopień lub tańczyły min. 3,5 roku. Wprowadzamy dwa nowe tańce: foxtrota i sambę. Rozszerzamy choreografie o bardziej zaawansowane figury. Kładziemy większy nacisk na dokładność wykonywania figur, koordynację i technikę.

Sportowa Sekcja Tańca Towarzyskiego – przeznaczona dla par, które chciałyby doskonalić technikę tańców latynoamerykańskich i standardowych, zadbać o styl i charakter tańca. Pary należące do Sekcji, mogą uczestniczyć w pokazach i turniejach tańca towarzyskiego oraz brać udział w licznych szkoleniach i obozach z najlepszymi trenerami w kraju i na świecie.